Støtte til bedrifter med utenlandske arbeidere

  • 10. november 2020

Regjeringen bruker mer oljepenger enn planlagt. Noen av pengene i dagens krisepakke går til bedrifter som har utenlandsk arbeidskraft i innreisekarantene. Næringsminister Iselin Nybø (V) peker blant annet på næringer som verftsindustrien og bygg og anlegg.

– De har fått betydelige kostnader som følge av dette, men dette er en ordning til alle næringer som er rammet. Staten går allerede inn med en betydelig andel når de gjelder karantenehoteller, men vi kommer nå også med en egen ordning på 480 millioner kroner som går til bedriftene som organiserer dette selv, sier Nybø.

Bedriftene skal få støtte på 800–1000 kroner per dag per ansatt for å kompensere for noen av utgiftene som de nye tiltakene medfører.

Les hele saken: Ny corona-krisepakke: Regjeringen henter nye oljemilliarder (VG, 10.11.20)

Relaterte temaer

 
Nyhet

Besøk oss

Borggata 2B,
Grønland, Oslo.
Kart

Fafo Østforum

Prosjektleder og web-redaktør:
Anne Mette Ødegård

Prosjektmedarbeidere:
Alf Tore Bergsli, Johanne Stenseth Huseby og Tina Østberg

Kontakt redaksjonen: Epost

logo fafo 194x64

Postboks 2947 Tøyen, 0608 Oslo
Telefon: 22 08 86 00
Daglig leder: Tone Fløtten


Copyright © 2023 fafooestforum.no | Design: Alf Tore Bergsli | Programmering: Ørnulf Bratlie